DSD Natural Restoration 14-16 czerwca 2018

16.06.2018

W dniach 14-16 czerwca 2018 roku w Akademii DSD w Luboniu odbyło się premierowe szkolenie DSD Natural Restoration. Weekend z pasjonatami stomatologii estetycznej i technologiami, które pomagają nam być coraz lepszymi!! Po raz pierwszy w Polsce mieliśmy szkolenie z trzema certyfikowanymi wykładowcami DSD: Bartosz Cerkaski (Polska), Angelo Raphael (Brazylia), Carla de Castro (Brazylia). Francis Coachman poprowadził wykład online o DSD Planning Center.

DSD Natural Restoration… Co to właściwie jest? To pełen workflow integracji plików cyfrowych w oprogramowaniu Nemo Smile Studio i inLab (Dentsply Sirona) poprzez DSD Ideal i DSD Overprep dający w efekcie pliki do frezowania ostatecznych prac z zachowaniem naturalnej morfologii i tekstury zębów.

Czego się dowiedzieliśmy? Co od teraz wprowadzamy do naszej codziennej pracy? Co dajemy naszym Pacjentom? Co dajemy naszym Lekarzom? Co dajemy sobie?

1. Nauczyliśmy się skanowania twarzy za pomocą smartfona iPhoneX z aplikacją Bellus (w fazie testów beta) i ich wykorzystania w wykonaniu pełnej diagnostyki i planowania estetycznego DSD.
2. Od teraz wykorzystujemy DSDApp jako narzędzie do symulacji wymarzonego uśmiechu Pacjenta.
3. DSD Smile Donator – Nie tylko można być dawcą nerek 🙂 Można wykorzystać piękne naturalne zęby „dawców uśmiechu” w bieżących odbudowach estetycznych.
4. Emotional Dentistry Concept – Poznaliśmy wykonawstwo 3 rodzajów mock-upów motywacyjnych: (1) „klasyczny” mock-up z indeksu silikonowego na podstawie wydruku 3D cyfrowego wax-up’u, (2) DSD Shell – mock-up drukowany 3D z żywicy w kolorze zębów – genialna sprawa:) (3) – DSD Natural Mock-up – frezowane licówki z PMMA wykonane w protokole DSD Natural Restoration oddające w doskonały sposób naturalny wygląd mock-upu
5. Po raz pierwszy zobaczyliśmy zestawy szablonów do kontroli preparacji – PrePrep Guide, Vestibular Guide, Palatal Guide – autorska technika Angelo Raphaela. Jak również szablony pomocne przy pozycjonowaniu mock-upów i ostatecznych uzupełnień
6. Koncepcja FirstFit brzmi jak bajka, ale to prawdziwa opowieść również z happy endem okazuje się. Oznacza to licówki podczas jednej wizyty z zastosowaniem szablonów do preparacji. Ta koncepcja, została przedstawiona w Polsce po raz pierwszy 🙂
7. Podpatrzyliśmy triki na Natural Make-up, czyli metody przygotowania, polerowania i charakteryzacji prac monolitycznych.

Teraz zakończenie?? Zakończenia nie ma… To dopiero początek!! 🙂

Skontaktuj się z nami


DentalScan biuro:
Dental Scan Sp. z o.o.
Budynek Sky Tower, 22 p.
ul. Gwiaździsta 66
53-413 Wrocław
NIP:8992774357
REGON:362528456
KRS:0000579808
DentalScan pracownia protetyczna:
ul. W. Jagiełły 3/9
50-201 Wrocław

infolinia
INFOLINIA:
+48 71 757 00 00
Dentalscan na Youtube Dentalscan na Instagram