fbpx

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?

 

Pojechałyśmy do Lubonia w składzie – Paulina Pokusa i Agnieszka Sulewska – by reprezentować pracownię protetyczną Dentalscan i uczestniczyć w szkoleniu jako słuchaczki i prelegentki. Spotkanie DSD Natural Restoration było bardzo emocjonujące z kilku powodów.

 

Prace protetyczne online

 

Po pierwsze byłyśmy w składzie międzynarodowego zespołu, który wykonywał w protokole DSD pracę na żywo. Angel Luis z DSD Planning Center w Madrycie wykonał projekt. Pracą kliniczną zajął się dr Adam Piosik. Nad koordynacją i digital managementem czuwała Anna Kuśnierczak. Za integrację był odpowiedzialny dyrektor DSD LAB dr Angelo Raphael z Rio de Janeiro we własnej osobie, który łączył się z nami online!!! My natomiast zajęłyśmy się produkcją i wykończeniem Niesamowite, że nowe technologie umożliwiają jednoczesną integrację doświadczeń ludzi przebywających na dwóch krańcach świata. Wspólnie łatwiej pomóc pacjentowi.

 

Nagrody, czyli to co tygryski lubią najbardziej

 

Po drugie czekała na jedną z nas (na Paulę Pokusę) niespodzianka w postaci statuetki „AMICUS ACADAEMIE DSD”. Otrzymują ją osoby, z którymi Akademia DSD dzieli te same wartości i które w nadzwyczajny sposób przyczyniają się do jej rozwoju.

 

Bardzo dziękuję, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Bardzo rzadko zdarza mi się zaniemówić, jednak tym razem odebrało mi głos. Takie nagrody dodają skrzydeł. Dziękuję Akademia DSD za nagrodę, dziękuję DentalScan, że mogę się w taki sposób rozwijać

 

Debiut Agi Sulewskiej jako wykładowcy

 

Paula podzieliła się w wykładowej części własnoręcznie opracowanym porównaniem skanerów wewnątrzustnych. Niedługo podzieli się nim z Wami na platformie cyfrowywycisk.pl, więc koniecznie zaglądajcie tam regularnie.

 

Paula jest już wykładową wyjadaczką. Ale dla tech. dent. Agnieszki Sulewskiej wystąpienie było debiutem. Poszło jej tak dobrze, że została nazwana “wschodząca gwiazda polskiej sceny technicznej” (słowa dr Bartosza Cerkaskiego). Z pewnością nie raz jeszcze będzie dzielić się z Wami specjalistyczną wiedzą z zakresu projektowania CAD/CAM.

 

DSD Experience, czyli sporo się nauczyliśmy 

 

Po czwarte DSD Experience to zawsze porządna dawka wiedzy i nowe umiejętności praktyczne.

 

  • Dr Magdalena Żywicka, Ambasador DDS Poland, nauczyła nas więcej o relacjach z Pacjentami i podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących różnych etapów leczenia.
  • O zasadach preparacji pod różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne CAD/CAM mówił ciekawie dr Adam Piosik.
  • Dr Francis Coachman z Madrytu opowiedział nam przez Skype’a o outsourcingu jako sposobie na podniesienie efektywności.
  • Natomiast Dr Angelo Raphael z Rio de Janeiro dzielił się z uczestnikami wiedzą na temat DSD Natural Restoration.

 

Na warsztatach DSD doskonaliłyśmy szybkie symulacje Uśmiechu za pomocą DSdApp na iPadach.

 

Dziękujemy!!!

 

Wielkie podziękowania dla organizatorów, dr Bartosza Cerkaskiego i wszystkich uczestników szkolenia DSD Experience. Za emocje, wiedzę i doświadczenie. Na pewno będziemy z Wami w kolejnych edycjach!

Contact with DentalScan is easy. Work projects, implementation proposals and photos are sent on by a messenger such as whatsapp or messenger an ongoing basis, so you can look at your future prosthetic work at any time and make any corrections. The quality of work and their fitting are easy. Atlantis connectors and zirconium restorations embedded on them are small works of art. Delivery time is surprisingly fast. If I download the scan early enough, the next day I get a ready supplement! If there is a need to make a correction, we correct it. Fast. Efficiently. Without unnecessary inquiry “who is at fault”

Marek Adwent

Amadent Będzin

Learn more

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu “Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉

Chcę wynająć skaner wewnątrzustny – co muszę wiedzieć? (FAQ)

Poniżej znajdziesz listę najczęstszych pytań naszych Klientów. Zobacz, czy znalazłeś satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Jeśli nie, skontaktuj się z nami: +48 71 757 00 00 🙂      1. Chcę nawiązać umowę na wynajem skanera wewnątrzustnego. Jakie warunki muszę spełnić?   Jedynym warunkiem współpracy z DentalScan i wynajęcia skanera wewnątrzustnego jest podpisanie umowy partnerskiej. Zobowiązuje ona […]