fbpx

Jak zaczynał DentalScan? Poznaj historię wrocławskiej pracowni protetycznej CAD CAM

DentalScan to jedyne laboratorium protetyczne online w Polsce, która wytwarza uzupełnienia wyłącznie metodą cyfrową. Jakie były początki pracowni protetycznej we Wrocławiu? Jak zaczęła się historia z cyfrowym wyciskiem? Zdradzamy tajemnice naszej pracowni.

 

Myślisz cyfrowa stomatologia, mówisz DentalScan

 

Jeszcze kilka lat temu cyfrowy wycisk wydawał się być daleką przyszłością stomatologii, teraz to teraźniejszość. Cyfrowa stomatologia jest nową dziedziną w Polsce, a wrocławska pracownia protetyczna DentalScan aktywnie przyczynia się do propagowania jej idei. Można ją śmiało nazwać pionierem cyfrowej stomatologii w Polsce. To laboratorium, które jako jedyne w kraju wykonuje prace protetyczne (tj. licówki, mosty, korony) wyłącznie metodą digital.

 

Wrocław naszym miastem, Polska naszym sercem

 

Biuro DentalScan ulokowane jest w SkyTower. Laboratorium znajduje się we Wrocławiu na Kępie Mieszczańskiej, ale jego obszar działania obejmuje całą Polskę. Realizacje zamówień na licówki, korony, mosty i inne uzupełnienia protetyczne wykonywane metodą cyfrową wysyłane są do gabinetów dentystycznych zlokalizowanych w całym kraju. Grupą docelową pracowni są lekarze stomatolodzy oraz pacjenci, którzy dzięki nowoczesnemu sprzętowi i materiałom używanym przez DentalScan mogą już następnego dnia od pierwszej wizyty na fotelu dentystycznym otrzymać kompletne uzupełnienie protetyczne i cieszyć się nowym uśmiechem.

 

technicy dentystyczni wrocław dentalscan

 

Historia pracowni protetycznej CAD CAM

 

Laboratorium działa od 2015 roku. Pomysł na jego powstanie zrodził się z potrzeby udoskonalenia usług protetycznych. Pomysłodawcy pracowni – Lek. Dent. Paweł Bernatek oraz Lek. Dent. Andrzej Warchlewski – specjalizują się przede wszystkim w leczeniu implantologicznym z wykorzystaniem technik cyfrowych. Laboratorium DentalScan początkowo działało jedynie na potrzeby pacjentów wrocławskiej Kliniki Platinum prowadzonej przez dra Bernatka i dra Warchlewskiego. Dzięki dodatkowym inwestorom – Kamilowi Nagórce i Wioletcie Wiśniewskiej – z czasem rozszerzyło swoją działalność. Dziś realizuje zlecenia dla wielu gabinetów w całym kraju.

 

Technicy dentystyczni naszym największym skarbem

 

Oprócz wykonywania prac protetycznych DentalScan również wypożycza gabinetom dentystycznym sprzęt stomatologiczny, taki jak skanery wewnątrzustne. Umożliwia w ten sposób lekarzom korzystanie z cyfrowej metody, która skraca czas i zapewnia wyższą niż metody tradycyjne jakość leczenia.

 

Pracownia rozpoczynała działalność na Dolnym Śląsku, mając do dyspozycji jednego technika dentystycznego i podstawowy sprzęt do wykonywania prac protetycznych metodą cyfrową. Rok po rozpoczęciu funkcjonowania laboratorium zostało przeniesione do nowej siedziby. Założyciele spółki zainwestowali w nowoczesne maszyny – laboratorium jest wyposażone we frezarki cyfrowe, drukarki 3D, piece do synteryzacji cyrkonu oraz piece do napalania ceramiki. Oprócz tego DentalScan wypożycza gabinetom kilkadziesiąt skanerów wewnątrzustnych.

 

DentalScan inwestuje w rozwój pracowników, którzy systematycznie biorą udział w szkoleniach i konferencjach na całym świecie. Dziś w laboratorium pracuje 7 doświadczonych techników cyfrowej protetyki. Są oni najważniejszym dobrem DentalScan: są praktykami, którzy wypracowują nowe metody działania w rodzącej się na świecie dziedzinie, jaką jest cyfrowa stomatologia. Współpracują z lekarzami, udoskonalając cyfrowe techniki wytwarzania uzupełnień. Ich suma doświadczeń i osiągnięć stanowi know-how firmy. Nasi technicy dentystyczni i współpracujący z nami lekarze nie tylko korzystają ze szkoleń, ale sami również organizują szkolenia dla innych techników z branży.

 

W jaki sposób funkcjonuje unikatowa pracownia protetyczna online?

 

Stomatolog skanuje za pomocą specjalnego skanera wewnątrzustnego stan uzębienia pacjenta. Plik z tzw. cyfrowym wyciskiem przesyła elektronicznie do DentalScan. W pracowni technicy dentystyczni projektują i wykonują prace protetyczne, korzystając z oprogramowania CAD/CAM i cyfrowych maszyn frezujących. Po charakteryzacji prace przesyłane są kurierem do gabinetu i pacjent może cieszyć się z nowego uśmiechu już następnego dnia od pierwszej wizyty u stomatologa.

 

W czym cyfrowa protetyka różni się od protetyki analogowej?

 

pracownia protetyczna wrocław

 

Na czym polega pionierstwo pracowni protetycznej DentalScan?

 

  • Największą wartością dla klientów – stomatologów, którzy zamawiają prace i ich pacjentów – jest przede wszystkim czas. Mogą oni w 24 godziny uzyskać uzupełnienia protetyczne, takie jak korony, most czy szablony implantologiczne. Nie muszą już czekać tygodniami, jak miało to miejsce w przypadku korzystania z usług tradycyjnych pracowni protetycznych.

 

  • Jakość prac protetycznych jest bardzo wysoka, a estetyka niejednokrotnie przewyższa metody analogowe. Cyfrowy wycisk stomatologiczny zapewnia większą precyzję niż analogowy.

 

  • Dentysta i laboratorium mogą łatwo komunikować się online i omówić ważne kwestie dotyczące pracy. Mogą podzielić się informacjami na temat wycisku, zdjęć projektu czy plików poglądowych 3D.

 

  • Wycisk pobierany przez stomatologa skanerem wewnątrzustnym jest dla pacjenta komfortowy, w przeciwieństwie do wycisków analogowych pobieranych za pomocą masy lub gipsu, które powodują u wielu osób ogromny dyskomfort.

 

Więcej na temat zalet z korzystania ze skanera wewnątrzustnego przeczytasz tutaj.

 

historia wrocławskiej pracowni protetycznej DentalScan

 

Cyfrowa stomatologia naszą pasją i wyzwaniem

 

DentalScan prowadzi również projekty edukacyjno-informacyjne. Najnowszym przedsięwzięciem jest serwis internetowy cyfrowywycisk.pl, którego celem jest propagowanie cyfrowej stomatologii w Polsce. Nie chcemy faworyzować rozwiązań, sprzętów i materiałów, dlatego na platformie może publikować artykuły i informacje o szkoleniach dla stomatologów każdy, kto chce rozwijać cyfrową stomatologię. W początkowej fazie realizacji jest również pomysł na pierwsze w Polsce szkolenia online dla stomatologów i techników dentystycznych. Będą one wprowadzać środowisko stomatologiczne w świat cyfrowej protetyki.

Zobacze też Kalendarium laboratorium protetycznego DentalScan 2016-2017

Learn more

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?   Pojechałyśmy do Lubonia […]

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu “Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉