fbpx

Kalendarium laboratorium protetycznego DentalScan 2016-2017

Od lipca 2019 roku cieszymy się nową stroną internetową laboratorium protetycznego DentalScan, która pachnie świeżością i cieszy oko piękną grafiką. Nieco jednak tęsknimy za naszym starym blogiem, dlatego postanowiliśmy odgrzebać perełki z przeszłości i przypomnieć ważne wydarzenia z życia naszej wrocławskiej pracowni protetycznej z lat 2016-2017. Uwaga, może zrobić się nieco sentymentalnie. 🙂

 

Maj 2016 pod znakiem CAD/CAM

 

Uczestniczyliśmy w konferencji CAD/CAM w Dubaju! To był moment przełomowy, który nas zainspirował i stworzył wizję, którą realizujemy do dziś – wierzymy w rozwój protetyki cyfrowej w Polsce.

 

konferencja dla stomatologów w dubaju

 

Czerwiec 2016 pod znakiem CEREC

 

3-4 czerwca 2016 roku mieliśmy zaszczyt wykładać na konferencji Forum CEREC organizowanej przez firmy Amadar i Sirona. Serdecznie dziękujemy firmie Amadar za zaproszenie!

 

Tematem wykładu było estetyczne uzupełnienie protetyczne wykonane w systemie CEREC za pomocą skanera wewnątrzustnego. Występowała technik dentystyczny Anna Simierska wraz z lek.dent. Pawłem Bernatkiem – zarażali pasją oraz dzielili się wiedzą jako jedni z wielu prelegentów. Jesteśmy dumni, że coraz większym gronem otaczamy się w cyfrowym świecie stomatologii.

 

kursy dla stomatologów cad cam

 

Sierpień 2016 zakręcony na punkcie implantologii

 

W sierpniu uczestniczyliśmy na szkoleniu w Bonn: SICAT Air i Function. Tematyka szkolenia dla stomatologów i techników dentystycznych poświęcona była głównie systemom CAD/CAM CEREC i inLAB, obrazowaniu RTG 3D oraz możliwościom integracji tych rozwiązań. Poza zintegrowaną implantologią zostało nam przedstawione najnowsze oprogramowanie SICAT: Air oraz Function, które dzięki innowacyjnemu aparatowi Orthophos SL otworzyło nowe możliwości leczenia bezdechu sennego oraz dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Co więcej oprogramowanie daje nam niesamowite możliwości zaplanowania leczenia implantoprotetycznego i zabiegu wszczepienia implantów z niebywałą dokładnością.  Lubimy nowe pomysły w zakresie stomatologii cyfrowej. <3

 

Wrzesień 2016: edukacja laboratorium protetycznego

 

Uczestniczyliśmy w międzynarodowych targach FDI, czyli Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym. Poniżej film z tego wydarzenia. 🙂

 

 

Gdziekolwiek słyszymy cyfrowa stomatologia i CAD/CAM, tam pędzimy… Dlatego nie zabrakło nas również na III edycji Akademii CAD/CAM w Warszawie. Ruszyliśmy z Wrocławia na spotkanie dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych, aby wymienić się doświadczeniami, zaczerpnąć świeżej wiedzy i przedyskutować mniej lub bardziej skomplikowane przypadki prac protetycznych.

 

 

Październik 2016: mamy certyfikat!

 

Uzyskaliśmy Certyfikat autoryzacji Dentsply Sirona, który do dziś zdobi ścianę naszego laboratorium protetycznego CAD/CAM we Wrocławiu. <3

 

protetyka cad cam

 

 

Październik był owocny w edukację. Wzięliśmy udział w szkoleniu inLab Partial Framework w Weronie. Byliśmy też na Kongresie Dentsply Implants, gdzie współpracujący z naszym cyfrowym labem protetycznym lekarze poszerzali wiedzę kliniczną.

 

Grudzień 2016: nasze nowe gniazdko

 

„Przyjdzie taka godzina, gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło. To właśnie będzie początek…”

 

Yey! W grudniu wprowadziliśmy się do nowego laboratorium protetycznego CAD/CAM we Wrocławiu. W poprzednim gniazdku nie mieściliśmy się z coraz bogatszą flotą maszyn. Przy Jagiełły 3/9 stacjonujemy do dziś i uwielbiamy to miejsce. Oto jak wyglądały początki 🙂

 

jagiełły 3 przez 9 we wrocławiu

 

Luty 2017 w podróży do Berlina

 

Pracowniczki laboratorium protetycznego DentalScan – nasze utalentowane techniczki Joanna Gancarz i Agnieszka Boczkowska – wzięły udział w szkoleniu Cercon HT Degudent w Berlinie, aby zaczerpnąć nowych pomysłów i inspiracji do pracy.

 

technik dentystyczny w dentalscan

 

W lutym uczestniczyliśmy również w VIII Sudeckiej Sesji Stomatologicznej w Polanicy:

 

 

Marzec 2017: jesteśmy na targach w Kolonii

 

DentalScan wziął udział w Międzynarodowych Targach Stomatologicznych International Dental Show (37. Edycja) w niemieckiej Kolonii.

 

Kwiecień 2017: edukacja stomatologów

 

To był dla nasz zaszczyt, że dr Paweł Bernatek,  nasz freak na punkcie cyfrowej stomatologii, został wybrany i uczestniczył w kursie dedykowanym dla 4 chirurgów z Polski. Kurs Dentsply Implants Club  odbywał się pod okiem dr. R. Nolkena w klinice w Lindau (Niemcy). Gratulujemy i dziękujemy Dentsply Sirona za wyróżnienie 🙂

 

Maj 2017: pracownia protetyczna odwiedza Kielce

 

W maju braliśmy udział w festiwalu Stomatologii Praktycznej DENTOPOLIS w Kielcach.
Organizator festiwalu, Wydawnictwo Kwintesencja, przygotował program szkoleniowy o bezprecedensowej różnorodności pod kierownictwem prof. dr hab. Stanisława Suliborskiego.

 

Spotkanie stomatologii praktycznej to także bogata ekspozycja firm zajmujących się sprzedażą artykułów niezbędnych w codziennej pracy stomatologów i prezentujących najnowsze technologie w stomatologii.

 

Sierpień 2017: Massimo Merli szkoli naszych techników

 

Technik dentystyczny Agnieszka Boczkowska i technik dentystyczny Paulina Pokusa miały okazję skorzystać ze szkolenia Advances inLab prowadzonego przez Massimo Merli, który zaskakiwał swoimi tips&tricks do wykorzystania w codziennej pracy. Dziękujemy Dentsply Sirona za sprowadzenie Massimo, a także zorganizowanie wspaniałego szkolenia!

 

szkolenie techników dentystycznych cad cam

 

Wrzesień 2017: laboratorium protetyczne DentalScan na CEDE

 

Jadąc na CEDE 2017, nie ukrywamy, chcieliśmy się wyróżniać naszym stoiskiem. Chcieliśmy zaintrygować prostotą i pomysłowością. Nie spodziewaliśmy się, że dostaniemy za to honorowe wyróżnienie. Dziękujemy! Dało nam to bardzo dużo radości i poczucia, że nie dało się przejść obojętnie obok „naszych kartonów” i idei DentalScan. Skąd pomysł na kartonowe stoisko? Pobierając wyciski analogowe, wykorzystujemy bardzo dużo materiałów, które należy zutylizować – plastikowe łyżki wyciskowe, masy silikonowe, masy alginatowe itd. Cyfrowy wycisk jest pod tym względem dużo bardziej ekologiczny – skan przechowywany w formie cyfrowego pliku nie zajmuje miejsca i nie produkuje masy odpadów. Co możemy zrobić z wyciskiem cyfrowym? Wysłać do laboratorium protetycznego DentalScan. A my już wiemy, co z nim zrobić.

 

Przeczytaj wywiad z niezastąpioną Pauliną Pokusą, który udzieliła podczas CEDE.

 

dentalscan na cede

 

Październik 2017: intensywnie i edukacyjnie

 

Październik był dla nas bardzo intensywny. Wystartował wtedy cykl szkoleń DentalScan + Dentsply Sirona: Rozwiązania cyfrowe w protetyce i implantoprotetyce z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego i systemu CAD/CAM. (Moduł 1: Stałe uzupełnienia protetyczne wykonane za pomocą skanera wewnatrzustnego i systemu CAD/CAM.)

 

Spotkanie dostarczyło wszystkim ogromną dawkę wiedzy. Spontanicznie i niespodziewanie przekształciło w dyskusję i burzę mózgów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, uwagę i uśmiech. 🙂

 

historia laboratorium protetycznego

 

Co roku uznani implantolodzy i doświadczenie technicy dentystyczni spotykają się w Warszawie, aby podzielić się wiedzą i zawodowymi sekretami. Kongres Dentsply Sirona Implants przybliża do siebie ludzi, których łączy pasja, odwaga i zaangażowanie. Nie mogło więc tam zabraknąć i nas.

 

kongres sirona

 

Grudzień 2017: miłość do protetyki cyfrowej

Zakochaliśmy się w DSD i dziękujemy, że mogliśmy być na scenie wśród tak wspaniałych prelegentów:

  • dr Bartosz Cerkaski – DSD Concept & DSD Live 2D planning & mock-up + DSD workshops (FotoVideo + DSDApp & Keynote),
  • tech. dent. Paulina Pokusa & dr Pawel Bernatek – cyfrowe laboratorium protetyczne,
  • dr Maciej Dominik Drosd – budowanie wartości leczenia stomatologicznego,
  • doktor Iván Malagón – DSD & Aligners – autorski protokół Integracji DSD i Invisalign – na żywo,
  • dr Francis Coachman – on-line z DSD Planning Center. 3D Design i planowanie interdyscyplinarne na żywo,
  • mec. Ewa Mazur Pawłowska – konsultacje prawne.

 

To było wyjątkowe wydarzenie, na którym mieliśmy zaszczyt wtrącić kilka zdań od siebie

 

Bartek Cerkaski – dziękujemy za zaproszenie, wywołałeś na naszej skórze ciarki, na naszych twarzach uśmiech, rozbudziłeś w sercu kolejne nadzieje na rozwój, jak również spowodowałeś zrodzenie kolejnych pomysłów w głowie.

 

technik i implantoprotetyk

 

W grudniu braliśmy również udział w Hollyłódź Smile. „Cyfrowa podróż po gabinecie – workflow XXI wieku” – to nasz temat wykładu na Międzynarodowej Konferencji PTSS w Łodzi Szczerze mówiąc, brakuje słów, by opisać to wydarzenie stworzone przez pasjonatów stomatologii – studentów. Chwała Wam za to!

 

Dziękujemy PTSS za zaproszenie!! Dziękujemy, że mogliśmy Was poznać i móc z Wami spędzić ten czas – było wyjątkowo.

 

historia laboratorium protetycznego

 

Tak było w naszej wrocławskiej pracowni protetycznej CAD/CAM w latach 2016-2017. Jeśli ciekawią Cię nasze dalsze losy sprawdź kalendarium z lat 2018-2019. I nasze bieżące wpisy 🙂

(Polski) Od momentu przesłania skanów do czasu otrzymania gotowej pracy protetycznej technicy pozostają w stałym kontakcie z lekarzem. Wszystkie sugestie obu stron, zarówno lekarza jak i doświadczonych techników są rozważane do momentu wypracowania najlepszego rozwiązania, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów. Pracownicy nie raz wykazali się ogromną empatią starając się za wszelką cenę sprostać często niełatwym i skomplikowanym wyzwaniom protetycznym.

Yekaterina Świerkowska

Stomatologia Persona Poznań

Learn more

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?   Pojechałyśmy do Lubonia […]

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu “Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉