fbpx

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

 

Co to jest suprastruktura?

 

Suprastruktury to najprościej mówiąc struktury, które stosuje się u pacjentów bezzębnych, u których zaplanowano wykonanie uzupełnień stałych opartych o implanty dentystyczne. Są one nośnikami dla koron lub są licowane kompozytem lub ceramiką. Mogą też odtwarzać ubytki tkanek miękkich.

 

Suprastruktury Atlantis: 3 podstawowe zalety

 

Dentsply Sirona umożliwia współpracę w zakresie rozwiązań cyfrowych. Co to oznacza? Oferta superstruktur Atlantis jest zgodna z wieloma skanerami wykorzystywanymi przez stomatologów. Dla naszej pracowni protetycznej to bardzo ważne – współpracujemy z wieloma gabinetami, obsługując obecnie wszystkie skanery wewnątrzustne dostępne na rynku.

 

Czy wiesz że…?

 

Suprastruktury Atlantis® powstają w technologii wytwarzania przyrostowego. To trójwymiarowa technika drukowania metalu, która umożliwia tworzenie zaawansowanych kształtów. Suprastruktury powstają przez nakładanie kolejnych warstw materiału, co zapewnia najwyższą kontrolę nad kształtem mostów i konstrukcji hybrydowych Atlantis® do odbudów przykręcanych.

 

Źródło: Dentsply Sirona Implants

 

 

 

1. Otwartość na najważniejsze systemy implantologiczne

 

Dzięki stosowaniu suprastruktur Atlantis mamy możliwość wyboru spośród dziesiątek zgodnych połączeń implantów i łączników, takich jak:

 

  • Dentsply Sirona Implants
  • BioHorizons
  • Biomet 3i
  • Camlog
  • Nobel Biocare
  • Straumann
  • Zimmer Dental

 

Lubimy mieć wybór i oferować go Klientom

 

suprastruktury Atlantis

 

2. Bogaty program gwarancyjny

 

Jakość produktów Atlantis jest potwierdzona 10-letnią gwarancją. Obejmuje ona suprastruktury Atlantis® wykonane z tytanu i stopu chromowo-kobaltowego. Do każdego zamówienia realizowanego ze współpracującymi z nami gabinetami dołączamy kartę gwarancyjną z numerem identyfikacyjnym każdego zamówionego elementu.

 

pracownia protetyczna wrocław

 

3. Suprastruktury Atlantis: prosta procedura zamawiania

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

I. Lekarz stomatolog pobiera wycisk z poziomu implantu lub łącznika, który wysyła do nas z prośbą o wykonanie suprastruktury Atlantis.

 

II. Nasz technik dentystyczny wprowadza zamówienie do systemu. Model i materiały przesyłamy do Dentsply Sirona Implants, dołączając wszystkie niezbędne informacje dotyczące pracy.

 

III. Dentsply Sirona tworzy dla nas projekt w aplikacji Atlantis Viewer. Po zatwierdzeniu suprastruktura jest frezowana i przesłana do naszej pracowni protetycznej.

 

IV. Następnie nasi technicy dentystyczni z laboratorium protetycznego z Wrocławia wykonują ostateczną pracę na strukturze (licowanie kompozytem, licowanie ceramiką, projektowanie koron i osadzenie ich na suprastrukturę). Gotowy produkt przesyłają do gabinetu.

 

Zobaczcie, jak wygląda proces produkcyjny w fabryce Dentsply Sirona:

 

 

A tak prezentuje się końcowa praca zrealizowana w cyfrowym laboratorium protetycznym CAD/CAM:

 

 

Zobacz również inne materiały w naszym laboratorium protetycznym CAD/CAM. Czujesz niedosyt wiedzy? Zadzwoń: +48 71 757 00 00. Technicy pomogą Ci uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. Albo napisz do nas przez facebooka: @dentalscanCADCAM

Obecnie gabinet Prestige Dent posiada jeden skaner „wypożyczony” z pracowni Dental Scan – tak zaczynaliśmy, oraz drugi skaner zakupiony przez gabinet, ponieważ okazało się, że jeden skaner „protetyczny” dla 3-gabinetowej placówki to zdecydowanie za mało. Dodatkowo trzeci skaner jest wykorzystywany do cyfrowej ortodoncji. Trzy gabinety i trzy skanery. Jeszcze 25 miesięcy temu powiedziałbym, że to niepotrzebne, że tylko utrudni pracę, że zbyt drogie, że za dużo ode mnie wymaga i że przy technologii, którą wtedy stosowałem – zupełnie zbędne. Bardzo się cieszę, że się wtedy myliłem. Dziękuję Tobie Paweł (Paweł Bernatek) i Tobie Andrzej (Andrzej Warchlewski) i Tobie Paulina (Paulina Pokusa) oraz Tobie Agnieszka (Agnieszka Boczkowska), że pokazaliście mi nowe możliwości. Technologię ze swoimi ograniczeniami – fakt – jednocześnie z olbrzymim potencjałem rozwojowym.

Damian Nasulicz

Prestige Dent

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu „Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉

Chcę wynająć skaner wewnątrzustny. Co muszę wiedzieć?

Poniżej znajdziesz listę najczęstszych pytań naszych Klientów, którzy chcą wynająć skaner wewnątrzustny. Zobacz, czy znalazłeś/-aś satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Jeśli nie, skontaktuj się z nami: +48 71 757 00 00 🙂