fbpx

Poznaj nasze materiały protetyczne

Połączenie oprogramowania CAD/CAM z szerokim wyborem materiałów pozwala nam wykonać niemal każdą pracę protetyczną, o jakiej pomyślisz. Pamiętaj jednak, że wybór odpowiedniego tworzywa jest niezwykle istotny. Jeżeli materiały protetyczne zostaną dopasowane odpowiednio do potrzeb, wykonane uzupełniania posłużą Twojemu pacjentowi przez długie lata.

W ofercie laboratorium protetycznym znajdziesz m.in. bardzo popularną pełną ceramikę, ceramikę hybrydową, cyrkon czy kompozyt. Każdy z materiałów tworzy wyjątkowe na swój sposób uzupełnienia. Przejrzyj naszą ofertę i dobierz najodpowiedniejsze tworzywo do oczekiwań i potrzeb Twojego pacjenta.

Laboratorium protetyczne - Pełna ceramika

Pełna ceramika

Pełną ceramikę charakteryzuje znakomita estetyka, która jest zasługą zintegrowanej przezierności opalescencji i fluorescencji.
Materiały których używamy, bazują na dwukrzemianie litu i są wzmacniane cyrkonem.

Laboratorium protetyczne - Ceramika hybrydowa

Ceramika hybrydowa

Dzięki absorpcji sił żucia, ceramika hybrydowa jest wyjątkowo odporna na obciążenia. Właściwości materiałów, których używamy w naszych pracach protetycznych są bardzo zbliżone do substancji naturalnych zębów.

Laboratorium protetyczne - Kompozyt

Kompozyt

Kompozyt jest wyjątkowo wytrzymały na zginanie, a jego moduł elastyczności jest bardzo zbliżony do tkanek zęba. Materiały kompozytowe, których używamy, mają również możliwość modyfikacji i napraw metodą pośrednią i bezpośrednią.

Laboratorium protetyczne - Cyrkon

Cyrkon

Cyrkon, dzięki swoim doskonałym właściwościom fizycznym jest odporny na zginanie i starzenie hydrotermalne. Ponadto zapewnia idealną biokompatybilność i cechuje się niewielką skłonnością do odkładania płytki bakteryjnej.

Laboratorium protetyczne - PMMA Provi

PMMA Provi

PMMA Provi charakteryzuje się wysoką jednorodnością materiału i odpornością na abrazję. Co ważne, na tworzywie nie powstaje warstwa inhibicyjna oraz ma dobrą stabilność długoczasową.

Laboratorium protetyczne - Tytan

Tytan

Tytan cechuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, co sprawia, że jest bardzo trwałym materiałem. Przez nas stosowany jest najczęściej w indywidualnie projektowanych łącznikach.

Laboratorium protetyczne - PMMA

PMMA

Dużą zaletą polimeru akrylowego PMMA jest jego uniwersalność. Materiału można używać do wykonywania wielu różnych uzupełnień, m.in. kluczy artykulacyjnych, szyn zgryzowych czy wzorników korekty filarów.

Laboratorium protetyczne - tworzywo

Tworzywo

W pracowni protetycznej korzystamy z Dental Model Resin Form 2, czyli fotoreaktywnej żywicy, która idealnie sprawdza się w zastosowaniach stomatologicznych. Materiał używamy do drukowania modeli koron i mostków z wymiennymi matrycami z zachowaniem stałego dopasowania.