fbpx

CEREC w Twoim gabinecie. Sprawdź, jak możemy ułatwić Ci pracę?

CEREC (CEramic REConstruction) to najpopularniejszy obecnie, sprawdzony system stomatologii cyfrowej, który wykorzystuje technologię CAD/CAM.  Jak może ułatwić Ci pracę w gabinecie stomatologicznym?

 

Czy działanie CEREC jest proste? Nie zawsze, ale my Ci pomożemy

 

Gabinety stomatologiczne, które posiadają kompletny system CEREC mogą zaoferować pacjentom jednodniowe leczenie stomatologiczne. Pełen system – konsola projektowa z kamerą, frezarka CEREC oraz oprogramowanie – umożliwia zaprojektowanie i wyprodukowanie indywidualnych rekonstrukcji uzębienia w bardzo krótkim czasie. Jednak nie każdy gabinet posiada wszystkie elementy systemu. Co więcej, zdarzają się sytuacje, że gabinet posiada kompletny zestaw, ale nie wykorzystuje w pełni jego możliwości. My pomożemy Ci to zmienić, wprowadzając Cię (od początku lub na nowo) w świat cyfrowej stomatologii.

 

Czy wiesz, że z systemu CEREC korzysta już blisko 40 tys. lekarzy na świecie?

 

 

Myślisz o CEREC – wzywasz DentalScan

 

Mamy do wyboru kilka opcji obsługi, z których możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla swojego gabinetu.

 

 

Opcja 1

 

Nie znasz systemu CEREC, nie masz sprzętu, ale chcesz rozwijać gabinet stomatologiczny i oferować  pacjentom uzupełnienia protetyczne lub implantoprotetyczne wykonywane metodą cyfrową.

 

Rozwiązanie: wynajmij od DentalScan kamerę wewnątrzustną. W gratisie otrzymasz wsparcie szkoleniowe i serwisowe. Wykorzystując skaner, pobierasz wycisk cyfrowy, który przesyłasz do pracowni DentalScan.

 

Aby otrzymać wysokiej jakości produkt protetyczny, wystarczy, że prawidłowo pobierzesz skan i przekażesz niezbędne informacje w cyfrowej karcie laboratoryjnej, takie jak:

  • imię i nazwisko pacjenta i/lub przypisany numer pacjenta,
  • data urodzenia pacjenta,
  • imię i nazwisko lekarza prowadzącego,
  • rodzaj uzupełnienia,
  • materiał,
  • kolor docelowy uzupełnienia,
  • kolor filaru,
  • płeć pacjenta,
  • data i godzina, w których praca protetyczna powinna znajdować się w gabinecie.

   

  Nasi technicy projektują w oprogramowaniu, wycinają i charakteryzują uzupełnienia. Gotowy produkt przywozi Ci kurier nawet tego samego dnia.

   

   

  Opcja 2

   

  Masz zakupiony skaner w swoim gabinecie, ale nie masz frezarki.

   

  Rozwiązanie: Prześlij do nas skany online. Posiadamy Software Exocad oraz inLab, co pozwala nam zagwarantować szeroki wachlarz uzupełnień protetycznych i implantoprotetycznych. Nasi technicy zaprojektują i wykonają uzupełnienia, które prześlemy do Ciebie kurierem.

   

  Czy wiesz, że 91% pacjentów poleca lekarza korzystającego z systemu CEREC?

   

   

  Opcja 3

   

  Posiadasz kompletny zestaw CEREC, ale nie zawsze możesz skorzystać z wszystkich jego możliwości, np. trudność sprawiają Ci skomplikowane projekty całego łuku na implantach lub masz problem z wycinaniem prac protetycznych.

   

  Wówczas możesz wybrać kilka rozwiązań:

  1. wysyłasz skan do naszej pracowni protetycznej online my projektujemy, wycinamy i charakteryzujemy uzupełnienie protetyczne lub implantoprotetyczne, które przesyłamy Ci kurierem,
  2. przesyłasz skan – my projektujemy i wysyłamy projekt – Ty wycinasz i charakteryzujesz,
  3. wysyłasz skan i projektujesz – my wycinamy i charakteryzujemy,
  4. przesyłasz skan – my projektujemy i wycinamy – Ty charakteryzujesz.

   

  Masz wątpliwości i pytania? Przyjdź do naszej pracowni i zobacz, jak na żywo wygląda proces cyfrowego skanowania, projektowania i wytwarzania uzębienia. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania przy kubku dobrej kawy. 🙂

   

  frezarka cerec w pracowni protetycznej

   

  Co zyskujesz, wynajmując skaner CEREC od Dentalscan?

   

  • Nie musisz pobierać nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków analogicznych – wycisk cyfrowy jest dla pacjenta bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu.
  • Cyfrowe projektowanie to ogromna oszczędność czasu. Tradycyjne metody wytwarzania uzupełnień wymagają czasu i cierpliwości. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymasz rekonstrukcję uzębienia nawet tego samego dnia. W przypadku bardziej skomplikowanych prac, takich jak wielopunktowe mosty, czas wytwarzania może przedłużyć się do zaledwie 2-3 dni.
  • Odległość nie jest żadną przeszkodą. Skaner dostarczymy do Twojego gabinetu osobiście. Skany przesyłasz do nas online, a gotową pracę wysyłamy ekspresowo kurierem z Wrocławia w każdy zakątek Polski.
  • Masz do wyboru całą gamę wytrzymałych materiałów protetycznych.
  • Uzyskasz naturalny efekt wykończenia, ponieważ do wyboru masz wiele odcieni uzupełnienia. Technicy dodatkowo charakteryzują pracę, by wyglądała naturalnie.
  • Wycisk wirtualny rejestruje położenie tkanek miękkich i twardych w ich prawidłowym położeniu, nie powodując deformacji obrazu. Nie zmienia również relacji między zębami a tkankami miękkimi i z dużą dokładnością odwzorowuje relacje zębów przeciwstawnych.

   

  Czy wiesz, że 91% pacjentów poleca lekarza korzystającego z systemu CEREC?

   

  Lista prac protetycznych możliwych do zrealizowania w DentalScan

   

  Obsługujemy software Exocad i inLab, co pozwala zagwarantować nam szeroki wachlarz uzupełnień protetycznych i implantoprotetycznych:

  • inlaye, onlaye, overlaye, licówki
  • korony, korony częściowe, endokorony
  • mosty (od 2 punktów do 14 punktów)
  • prace tymczasowe
  • prace stałe na implantach (łączniki indywidualne, korony, mosty, łączniki Atlantis)
  • modele drukowane z wycisków cyfrowych
  • wax-upy wirtualne

   

  Wiemy, że już to mówiliśmy, ale musimy się powtórzyć. DentalScan przyjmuje skany ze wszystkich skanerów wewnątrzustnych dostępnych na rynku. To superwygodna opcja. 🙂

   

  wykańczanie pracy protetycznej cad cam

   

  Metoda CEREC  opinie z gabinetów 

   

  “W swojej 16 letniej przygodzie z protetyką współpracowałem z wieloma pracowniami protetycznymi. Jeżeli uznam ograniczenia cyfryzacji na tym etapie rozwoju tej technologii, takie jak wyzwania z wykonaniem pełnych rekonstrukcji protetycznych na implantach czy charakteryzację wynikającą z zastosowania tradycyjnych technik pracy z porcelaną, to cała reszta prac, jakie od prawie dwóch lat wykonałem wspólnie z laboratorium Dental Scan, to są to najlepiej dopasowane prace, jakie otrzymałem z pracowni protetycznej.”

   

  Damian Nasulicz, Prestige Dent we Wrocławiu

   

  Sprawdź, jak wynająć do swojego gabinetu skaner wewnątrzustny i czy to się opłaca.

  (Polski) Nieustający rozwój i podążanie za najlepszymi rozwiązaniami w branży protetycznej bezpośrednio przekładają się na jakość wykonywanych prac. Technicy z wielką dbałością o szczegóły realizują każde, nawet najbardziej wymagające zlecenia, pozostając w ciągłym kontakcie z lekarzem, na bieżąco analizując wszelkie możliwe rozwiązania oraz pojawiające się wątpliwości. Połączenie doskonałej jakości oraz krótkiego czasu realizacji prac to właśnie to, na co można liczyć podejmując współpracę z pracownią Dental Scan.

  Yekaterina Świerkowska

  Stomatologia Persona Poznań

  Learn more

  Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

  DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

  Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?   Pojechałyśmy do Lubonia […]

  Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

  W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

  Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

  Na szkoleniu “Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉