Skaner wewnątrzustny – czy warto go wynajmować do gabinetu stomatologicznego?

Porady dla stomatologów, CEREC | Lipiec 12, 2019

Skaner wewnątrzustny – to nowoczesne urządzenie ma tak wiele zalet, że pokochało je tysiące stomatologów na całym świecie. My się temu nie dziwimy i przedstawiamy najważniejsze zalety kamery wewnątrzustnej. Sprawdź, jak ten sprzęt może odmienić działanie Twojego gabinetu stomatologicznego. 

 

O tym, jak skaner wewnątrzustny  zmienił stomatologię na zawsze!

 

Jeśli masz w gabinecie skaner wewnątrzustny, możesz zaproponować pacjentowi odbudowę protetyczną w bardzo krótkim czasie. Pacjent nie musi czekać tygodniami, jak to było w przypadku współpracy gabinetu z analogowymi pracowniami protetycznymi. Wyciski pobierane za pomocą skanerów wewnątrzustnych są dla pacjentów rozwiązaniem dużo bardziej komfortowym niż wyciski analogowe, których pobieranie jest nie tyle bolesne, co nieprzyjemne.

 

Ile kosztują korony lub inne prace uzyskane metodą cyfrową? Nie różnią się ceną od uzupełnień wyrabianych tradycyjnymi metodami, ale pacjent może znacznie szybciej "otrzymać" nowy uśmiech. Prace otrzymywane metodą cyfrową charakteryzują się wysoką estetyką i harmonią. To tylko niektóre z zalet pracy "w trybie" digital. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule 7 zalet pracy ze skanerem wewnątrzustnym, które musi znać każdy stomatolog.

 

Zobacz też naszego videobloga o wewnątrzustnej kamerze.

 

 

Skaner wewnątrzustny – część większego systemu

 

Urządzenie składa się ze software'u z kamerą wewnątrzustną i jest częścią większego, rewolucyjnego systemu projektowania i wykonywania uzupełnień protetycznych i implantoprotetycznych.  W skład całego systemu nowoczesnej technologii cyfrowej wchodzi również oprogramowanie (CAD) oraz frezarka (CAM). 

 

Jeśli nie masz systemu cyfrowego projektowania protetycznego, ale chciałbyś korzystać z jego możliwości, możesz wypożyczyć od DentalScan jedną jego część, czyli skaner wewnątrzustny. To otworzy Ci drogę do świata cyfrowej stomatologii.

 

 

Przychodzi pacjent do stomatologa, czyli jak użycie skanera wygląda w praktyce 

 

Procedura jest bardzo prosta:

 

  1. Zeskanuj zęby pacjenta przy pomocy wewnątrzustnej kamery, którą możesz zakupić lub wypożyczyć od DentalScan. Przywieziemy Ci skaner osobiście i przeszkolimy Cię z jego obsługi. Prześlij plik ze skanem cyfrowym online do naszej pracowni protetycznej DentalScan.cyfrowy wycisk skaner
  2. Wykorzystując oprogramowanie CAD, nasi technicy projektują wirtualny model pracy protetycznej. Wyznaczają  wysokość i kształt punktów i płaszczyzn stycznych, położenie, przebieg i głębokość bruzd oraz inne ważne dla powodzenia projektu parametry.
  3. Po ustaleniu wszystkich parametrów kostka, z której powstaje odbudowa protetyczna, zostaje umieszczona w cyfrowej frezarce. Najnowocześniejsze urządzenie formuje rekonstrukcję, bazując na wirtualnym modelu. Proces wytwarzania trwa kilkanaście minut.
  4. Technicy ręcznie charakteryzują pracę, by idealnie odwzorowała kolor uzębienia pacjenta.
  5. Praca jest wysyłana do Twojego gabinetu kurierem – nawet tego samego dnia! Bardziej skomplikowane realizacje zajmują 2-3 dni robocze. To ogromna oszczędność czasu. 

 

 

Współpraca z naszą pracownią nie ogranicza się tylko do wypożyczenia skanera i wykonania rekonstrukcji uzębienia. Sprawdź też inne możliwości współpracy i zobacz, jak możemy pomóc w rozwinięciu Twojego gabinetu! Albo po prostu wpadnij do naszego labu we Wrocławiu  poznasz nas i zobaczysz na żywo nasze możliwości 😉

"Obecnie gabinet Prestige Dent posiada jeden skaner „wypożyczony” z pracowni Dental Scan – tak zaczynaliśmy, oraz drugi skaner zakupiony przez gabinet, ponieważ okazało się, że jeden skaner „protetyczny” dla 3-gabinetowej placówki to zdecydowanie za mało. Dodatkowo trzeci skaner jest wykorzystywany do cyfrowej ortodoncji. Trzy gabinety i trzy skanery. Jeszcze 25 miesięcy temu powiedziałbym, że to niepotrzebne, że tylko utrudni pracę, że zbyt drogie, że za dużo ode mnie wymaga i że przy technologii, którą wtedy stosowałem – zupełnie zbędne. Bardzo się cieszę, że się wtedy myliłem. Dziękuję Tobie Paweł (Paweł Bernatek) i Tobie Andrzej (Andrzej Warchlewski) i Tobie Paulina (Paulina Pokusa) oraz Tobie Agnieszka (Agnieszka Boczkowska), że pokazaliście mi nowe możliwości. Technologię ze swoimi ograniczeniami – fakt – jednocześnie z olbrzymim potencjałem rozwojowym."

Damian Nasulicz

Prestige Dent

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

CEREC w Twoim gabinecie. Sprawdź, jak możemy ułatwić Ci pracę?

Lipiec 3, 2019

CEREC (CEramic REConstruction) to najpopularniejszy obecnie, sprawdzony system stomatologii cyfrowej, który wykorzystuje technologię CAD/CAM.  Jak może ułatwić Ci pracę w gabinecie stomatologicznym?

PRZECZYTAJ

Gorące półrocze w DentalScan - sprawdź nadchodzące szkolenia dla stomatologów i techników

Czerwiec 6, 2019

Jesteś żądny aktualnej wiedzy o cyfrowej stomatologii? Świetnie - zajrzyj do kalendarza akademii DentalScan i zapisz się na kurs. Podzielimy się naszą świeżą wiedzą i pokażemy Ci w praktyce, jak projektować w systemie CAD/CAD. Zobacz, co przygotowaliśmy tego lata. Będzie gorąco!

PRZECZYTAJ

inLab Summit Poland 2019, czyli emocje, wiedza i piękno mazurskiej natury

Czerwiec 5, 2019

Ogrom merytorycznej wiedzy w połączeniu z solidną dawką pozytywnych emocji – tak można streścić przebieg pierwszej edycji inLab Summit Poland organizowanej przez Dentsply Sirona. Przeczytaj, jakie wykłady, warsztaty i atrakcje czekały na uczestników. My tam byliśmy - zdradzamy szczegóły!

PRZECZYTAJ

Pozostańmy w kontakcie

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowościami ? Zostaw swojego maila, a co miesiąc otrzymasz porcję aktualności ze świata cyfrowej protetyki i stomatologi.

Copyright © 2019 DentalScan Sp. z o.o.
Pracownia i laboratorium protetyczne w technologii CAD/CAM
Jesteśmy częścią Grupy Platinum