fbpx

Skaner wewnątrzustny – czy warto go wynajmować do gabinetu stomatologicznego?

Skaner wewnątrzustny – to nowoczesne urządzenie ma tak wiele zalet, że pokochało je tysiące stomatologów na całym świecie. My się temu nie dziwimy i przedstawiamy najważniejsze zalety kamery wewnątrzustnej. Sprawdź, jak ten sprzęt może odmienić działanie Twojego gabinetu stomatologicznego. 

 

O tym, jak skaner wewnątrzustny  zmienił stomatologię na zawsze!

 

Jeśli masz w gabinecie skaner wewnątrzustny, możesz zaproponować pacjentowi odbudowę protetyczną w bardzo krótkim czasie. Pacjent nie musi czekać tygodniami, jak to było w przypadku współpracy gabinetu z analogowymi pracowniami protetycznymi. Wyciski pobierane za pomocą skanerów wewnątrzustnych są dla pacjentów rozwiązaniem dużo bardziej komfortowym niż wyciski analogowe, których pobieranie jest nie tyle bolesne, co nieprzyjemne.

 

Ile kosztują korony lub inne prace uzyskane metodą cyfrową? Nie różnią się ceną od uzupełnień wyrabianych tradycyjnymi metodami, ale pacjent może znacznie szybciej „otrzymać” nowy uśmiech. Prace otrzymywane metodą cyfrową charakteryzują się wysoką estetyką i harmonią. To tylko niektóre z zalet pracy „w trybie” digital. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule 7 zalet pracy ze skanerem wewnątrzustnym, które musi znać każdy stomatolog.

 

Zobacz też naszego videobloga o wewnątrzustnej kamerze.

 

 

Skaner wewnątrzustny – część większego systemu

 

Urządzenie składa się ze software’u z kamerą wewnątrzustną i jest częścią większego, rewolucyjnego systemu projektowania i wykonywania uzupełnień protetycznych i implantoprotetycznych.  W skład całego systemu nowoczesnej technologii cyfrowej wchodzi również oprogramowanie (CAD) oraz frezarka (CAM).

 

Jeśli nie masz systemu cyfrowego projektowania protetycznego, ale chciałbyś korzystać z jego możliwości, możesz wypożyczyć od DentalScan jedną jego część, czyli skaner wewnątrzustny. To otworzy Ci drogę do świata cyfrowej stomatologii.

 

 

Przychodzi pacjent do stomatologa, czyli jak użycie skanera wygląda w praktyce 

 

Procedura jest bardzo prosta:

 

  1. Zeskanuj zęby pacjenta przy pomocy wewnątrzustnej kamery, którą możesz zakupić lub wypożyczyć od DentalScan. Przywieziemy Ci skaner osobiście i przeszkolimy Cię z jego obsługi. Prześlij plik ze skanem cyfrowym online do naszej pracowni protetycznej DentalScan.
  2. Wykorzystując oprogramowanie CAD, nasi technicy projektują wirtualny model pracy protetycznej. Wyznaczają  wysokość i kształt punktów i płaszczyzn stycznych, położenie, przebieg i głębokość bruzd oraz inne ważne dla powodzenia projektu parametry.
  3. Po ustaleniu wszystkich parametrów kostka, z której powstaje odbudowa protetyczna, zostaje umieszczona w cyfrowej frezarce. Najnowocześniejsze urządzenie formuje rekonstrukcję, bazując na wirtualnym modelu. Proces wytwarzania trwa kilkanaście minut.
  4. Technicy ręcznie charakteryzują pracę, by idealnie odwzorowała kolor uzębienia pacjenta.
  5. Praca jest wysyłana do Twojego gabinetu kurierem – nawet tego samego dnia! Bardziej skomplikowane realizacje zajmują 2-3 dni robocze. To ogromna oszczędność czasu.

 

 

Współpraca z naszą pracownią nie ogranicza się tylko do wypożyczenia skanera i wykonania rekonstrukcji uzębienia. Sprawdź też inne możliwości współpracy i zobacz, jak możemy pomóc w rozwinięciu Twojego gabinetu! Albo po prostu wpadnij do naszego labu we Wrocławiu – poznasz nas i zobaczysz na żywo nasze możliwości

Dental Scan to profesjonaliści, wykonujący swoją pracę z pasją. Nie zapominają o poczuciu humoru i świetnej atmosferze. Dają duże wsparcie i pomoc w codziennej pracy.

Hubert Trzepatowski

HALdent

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu „Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉