fbpx

Potęga artykulacji

Cyfrowa Stomatologia odc. 6

Przez cały film Edward wypowiada 169 słów… W codziennej komunikacji ustnej człowiek w ciągu jednej sekundy wymawia między 10 a 30 głosek, co oznacza, że układ artykulacyjny wykonuje w tym czasie tyle samo ruchów umożliwiających odmienne układ narządów mowy. Dla wielu uczących się języka obcego przezwyciężenie problemów artykulacyjnych jest pierwszą trudnością, z którą muszą się zmierzyć. Warto zatem przyjrzeć się neurobiologicznym i psychologicznym uwarunkowaniom prowadzącym do opanowania tej umiejętności.

Zobacz inne filmy

Czujesz niedosyt? Nasz videoblog przeniesie Cię w podróż po świecie cyfrowej protetyki!

Metamorfoza Uśmiechu (wersja po angielsku)

Metamorfoza Uśmiechu (wersja po angielsku)

Smile Makeover

Look on Smile Makeover in CAD/CAM Laboratory DentalScan!

Skanmisja

Skanmisja

Cyfrowa Stomatologia odc. 2

Kobiety wolą rozwiązywać problemy praktycznie, panowie są lepsi w myśleniu abstrakcyjnym. Mężczyźni świetni rozumieją mapy, kobiety potrafią czytać z twarzy, jak z książki. Jakie są jeszcze różnice między kobietą a mężczyzną? Co nas dzieli? Na podstawie przeprowadzonych badań wykazano że: – w 58 % uzębienie jest typowe dla płci – w 24 % trudno jest ustalić zależność od płci – w 18 % typ uzębienia u kobiet posiada cechy charakterystyczne dla mężczyzn i odwrotnie.

Protetyczna incepcja

Protetyczna incepcja

Cyfrowa Stomatologia odc. 3

Odbudowa utraconych zębów uzupełnieniami na implantach stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie w strefie estetycznej. Różnicą między implantami a zębami naturalnymi jest to, że zęby naturalne posiadają ozębną, podczas gdy implanty są sztywno przytwierdzone w kości. Ozębna jest wysoce czuła i zdolna do wykrycia obiektu cieńszego niż ludzki włos. Działa jak pochłaniacz uderzenia i umożliwia adaptacyjne zmiany w zgryzie. Zwiększenie ruchomości i przesunięcia się zębów jako odpowiedzi na zwiększone obciążenia zwarciowe są odzwierciedleniem tego, w jaki sposób te adaptacyjne zmiany mogą spełniać funkcję ochronną w obliczu przeciążeń zwarciowych.