fbpx

Daj się wciągnąć

W DentalScan zdecydowanie nie lubimy nudy, dlatego po całym dniu protetycznych zmagań zamieniamy się we vlogerów i podbijamy stomatologiczną scenę youtubową. To dla nas nie tylko dobra zabawa, ale również sposób na przekazywanie naszego doświadczenia w formie, którą każdy jest w stanie zrozumieć.

Filmy, które publikujemy mogą przyciągnąć uwagę każdego. Przybliżamy świat cyfrowej protetyki osobom, które są zainteresowane tym, jak wygląda praca w naszym laboratorium oraz specjalistom chcącym pogłębiać swoją wiedzę. Mamy nadzieję, że naszą pasją do projektowania uśmiechów zarazimy kolejne osoby i coraz więcej gabinetów będzie online.

Dołącz do naszych subskrybentów i bądź cyfrowy!

Loading video

Metamorfoza Uśmiechu (wersja po angielsku)

Smile Makeover

Look on Smile Makeover in CAD/CAM Laboratory DentalScan!

Loading video

Skanmisja

Cyfrowa Stomatologia odc. 2

Kobiety wolą rozwiązywać problemy praktycznie, panowie są lepsi w myśleniu abstrakcyjnym. Mężczyźni świetni rozumieją mapy, kobiety potrafią czytać z twarzy, jak z książki. Jakie są jeszcze różnice między kobietą a mężczyzną? Co nas dzieli? Na podstawie przeprowadzonych badań wykazano że: – w 58 % uzębienie jest typowe dla płci – w 24 % trudno jest ustalić zależność od płci – w 18 % typ uzębienia u kobiet posiada cechy charakterystyczne dla mężczyzn i odwrotnie.

Loading video

Protetyczna incepcja

Cyfrowa Stomatologia odc. 3

Odbudowa utraconych zębów uzupełnieniami na implantach stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie w strefie estetycznej. Różnicą między implantami a zębami naturalnymi jest to, że zęby naturalne posiadają ozębną, podczas gdy implanty są sztywno przytwierdzone w kości. Ozębna jest wysoce czuła i zdolna do wykrycia obiektu cieńszego niż ludzki włos. Działa jak pochłaniacz uderzenia i umożliwia adaptacyjne zmiany w zgryzie. Zwiększenie ruchomości i przesunięcia się zębów jako odpowiedzi na zwiększone obciążenia zwarciowe są odzwierciedleniem tego, w jaki sposób te adaptacyjne zmiany mogą spełniać funkcję ochronną w obliczu przeciążeń zwarciowych.

Loading video

Ciekawy przypadek protetyki cyfrowej

Cyfrowa Stomatologia odc. 5

Rejon ust dominuje w dolnej części twarzy i natychmiast przyciąga uwagę oka ludzkiego, ponieważ zawierają się w nim niewerbalne środki wyrazu. Komunikaty niewerbalne pojawiają się na ułamki sekund, gdy wzrok koncentruje się na ustach. Trzy elementy – kształt zębów przednich, charakterystyka warg i aranżacja łuku zębowego formułują mocny przekaz niewerbalny. Dlatego też kształt zębów, przebieg girlandy dziąsłowej, kierunek długich osi zębów powinien uwzględniać nie tylko oczekiwania pacjenta, ale także jego rys charakterologiczny.

Loading video

Most do protetyki

Cyfrowa Stomatologia odc. 8

Wszystkie rekonstrukcje estetyczne powinny mieć pewną cechę wspólną – powinny wzorować się na naturze, czyli odzwierciedlać fizjologiczne ukształtowanie struktury. Im lepsza imitacja oryginalnego wzorca tym trudniej rozpoznać że dane uzupełnienie nie jest naturalne. Bardzo często naturalnie wyglądające prace określamy jako bardzo estetyczne.

Loading video

Gwiezdna ortodoncja

Cyfrowa Stomatologia odc. 9

Dawno temu w odległej galaktyce… Wiele mumii odkryto ze sznurkami wykonanymi z jelit zwierzęcych owiniętymi wokół zębów. W 1728 roku Pierre Fauchard, znany jako Ojciec Stomatologii, zaprojektował pierwsze oficjalne aparaty ortodontyczne. Wchodząc w XX wiek z lepszym zrozumieniem wad zgryzu, dentysta Edward Angle, wprowadził bardziej zaawansowane i nowoczesne urządzenia ortodontyczne.

Loading video

Jak wytresować skaner

Cyfrowa Stomatologia odc. 1

Stomatologia cyfrowa to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się segment stomatologii, który determinuje codzienną praktykę w gabinetach dentystycznych i laboratoriach. Digitalizacja służy przyspieszeniu niektórych elementów leczenia, zmniejszeniu prawdopodobieństwa błędu, wyeliminowaniu wielu etapów pracy laboratoryjnej, które często generują pewne niedoskonałości i brak precyzji. Zawsze musimy jednak pamiętać, że za tym wszystkim stoi człowiek: pacjent, lekarz, technik. W pewnym momencie to, co stworzyliśmy i zaplanowaliśmy wirtualnie, musi być przeniesione na rzeczywistość.

Loading video

Potęga artykulacji

Cyfrowa Stomatologia odc. 6

Przez cały film Edward wypowiada 169 słów… W codziennej komunikacji ustnej człowiek w ciągu jednej sekundy wymawia między 10 a 30 głosek, co oznacza, że układ artykulacyjny wykonuje w tym czasie tyle samo ruchów umożliwiających odmienne układ narządów mowy. Dla wielu uczących się języka obcego przezwyciężenie problemów artykulacyjnych jest pierwszą trudnością, z którą muszą się zmierzyć. Warto zatem przyjrzeć się neurobiologicznym i psychologicznym uwarunkowaniom prowadzącym do opanowania tej umiejętności.

Loading video

Magia protetyki

Cyfrowa Stomatologia odc. 7

Szprychy pędzącego roweru stoją w miejscu lub kręcą się do tyłu? Czarny wyszczupla? Rysunki w stylu op-artu wirują raz w lewo, raz w prawo? Czy możemy się nauczyć patrzeć tak, aby zobaczyć to, co jest naprawdę? Nie zawsze jesteśmy świadomi, że ulegamy iluzji, ale nawet jeśli zdajemy sobie z tego sprawę i znamy logiczne wyjaśnienie złudzenia, to niekoniecznie staniemy się na nie odporni. Zresztą, po co mielibyśmy się uczyć nieulegania iluzjom?. W końcu całe nasze postrzeganie świata przypomina oglądanie optycznych trików. Wszyscy jesteśmy ślepi. Na co dzień widzimy świat w sposób o wiele mniej doskonały, niż nam się wydaje.

Loading video

50 twarzy cyfrowej stomatologii

Cyfrowa Stomatologia odc. 4

Na pierwszy rzut oka może się wydawać dziwne, że wyraz twarzy może rzeczywiście wpływać na nasz nastrój. Istnieją jednak dowody naukowe potwierdzające ten fakt. Na początku XX wieku francuski fizjolog Israel Weynbaum był przekonany że ruchy mięśni twarzy aktywują mechanizmy hormonalne w mózgu. Połączył przewodami różne mięśnie służące do uśmiechania się lub okazywania złości z neurotransmiterami i odkrył, że uśmiechanie się miało pozytywny wpływ na wydzielania hormonów podczas, gdy inne wyrazy twarzy wywierały negatywne działanie.