fbpx

Co trzeba wiedzieć o oprogramowaniu CAD/CAM przed zakupem?

Jeśli szukasz możliwości rozwoju gabinetu stomatologicznego i pracowni protetycznej, odpowiedzią jest stomatologia cyfrowa i oprogramowanie CAD/CAM. Inwestowanie w technologię i sprzęt, który może zapewnić przewagę konkurencyjną i możliwości rozwoju. Zanim wydasz pieniądze, sprawdź co trzeba wiedzieć o oprogramowaniu dentystycznym CAD/CAM.

 

Na wielu forach przeznaczonych dla branży stomatologicznej dostawcy oprogramowań i urządzeń CAD/CAM starają się namówić lekarzy do zakupu swoich produktów. Stomatolodzy nie zastanawiają się już, czy potrzebują systemu CAD/CAM w swojej codziennej pracy, ale myślą o tym, jaki system wybrać? Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy wyborze CAD/CAM?

 

Interoperacyjność oprogramowania

 

Upewnij się, że oprogramowanie akceptuje najbardziej powszechne typy plików, które zwykle oferują Twoi klienci, zleceniodawcy lub zleceniobiorcy.

 

Łatwość użycia

 

Jeśli jesteś początkujący, dowiedz się, jaka jest typowa krzywa uczenia się dla kogoś, kto nie zna systemów CAD/CAM i dowiedz się, jakie opcje kursów CAD/CAM są dostępne. System jest tak potężny, jak używająca go osoba, więc musisz się upewnić, że jest to system, którego będziesz mógł się nauczyć. Jest to coś, co może generować pewne bezpośrednie i pośrednie koszty (związane z klasą szkoleniową, filmami i czasem, który trzeba poświęcić na naukę i produktywność), dlatego warto je uwzględnić przy decyzji o zakupie.

 

Kompatybilność oprogramowania dentystycznego z Twoim sprzętem

 

Na jakim systemie operacyjnym działa oprogramowanie? Czy będzie działać w systemie 32-bitowym czy tylko w wersji 64-bitowej? Jaka jest zalecana karta graficzna i inny sprzęt? Posiadanie odpowiedniego sprzętu będzie miało duży wpływ na prawidłowe działanie oprogramowania.

 

Upgrade’y i licencje

 

Czy oprogramowanie pozwoli Ci się rozwijać? Jak często wydawane są aktualizacje? Jaki jest średni koszt aktualizacji? Aktualizacje powinny pojawiać się regularnie, czyli co 12-18 miesięcy. Aktualizacje te mogą być bezpłatne, ale w przypadku programu CAD/CAM często są one dodatkowym wydatkiem.

 

Opinie o oprogramowaniu CAD/CAM

 

Jak długo działa firma? Ile firm korzysta z oprogramowania? Czy producent lub dystrybutor jest gotów udostępnić referencje użytkowników? Warto sprawdzić te rzeczy. W DentalScan korzystania z oprogramowania Exocad i inLab, do których mamy zaufanie.

 

projektowanie uzupełnień protetycznych w oprogramowaniu cad/cam

 

Obsługa klienta i sprzedaż

 

Obsługa i wsparcie są najważniejsze w każdej firmie, szczególnie w branży oprogramowania. Upewnij się, że w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać ze wsparcia technicznego. Sprawdź jakie są strefy czasowe, język i godziny pracy. Czasami bywa tak, że trzeba czekać kilka dni na odpowiedź lub rozmawiać z osobą, której po prostu nie potrafisz zrozumieć.

 

Właściwości i funkcje

 

Branża CAD/CAM jest bardzo konkurencyjna, a dostępne oprogramowanie jest na ogół wystarczające dla większości gabinetów. Pamiętaj, aby wybrać program, który ma naprawdę potrzebne Ci narzędzia. Kup moduły, których potrzebujesz i upewnij się, że masz możliwość dodania lub uaktualnienia ich w późniejszym terminie.

 

Cena CAD/CAM

 

Cena CAD/CAM jest oczywiście ważna. Tego typu oprogramowanie jest prawie zawsze sprzedawane w formie modułu, ze ścieżką otwartą na aktualizacje i rozbudowę.

 

Wraz z postępem cyfrowej stomatologii dla gabinetów stomatologicznych oraz laboratoriów dentystycznych dostępne są coraz bardziej zaawansowane technologicznie narzędzia. Znajdujemy się w fazie ewolucji rekonstrukcji dentystycznej, która może być tak fundamentalna i nieunikniona, jak przejście od korzystania z maszyny do pisania do korzystania z komputera.

 

Przeczytaj też: CAD/CAM w stomatologii: odkryj tajniki cyfrowego projektowania

Nieustający rozwój i podążanie za najlepszymi rozwiązaniami w branży protetycznej bezpośrednio przekładają się na jakość wykonywanych prac. Technicy z wielką dbałością o szczegóły realizują każde, nawet najbardziej wymagające zlecenia, pozostając w ciągłym kontakcie z lekarzem, na bieżąco analizując wszelkie możliwe rozwiązania oraz pojawiające się wątpliwości. Połączenie doskonałej jakości oraz krótkiego czasu realizacji prac to właśnie to, na co można liczyć podejmując współpracę z pracownią Dental Scan.

Yekaterina Świerkowska

Stomatologia Persona Poznań

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu „Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉