fbpx

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?

 

Pojechałyśmy do Lubonia w składzie – Paulina Pokusa i Agnieszka Sulewska – by reprezentować pracownię protetyczną Dentalscan i uczestniczyć w szkoleniu jako słuchaczki i prelegentki. Spotkanie DSD Natural Restoration było bardzo emocjonujące z kilku powodów.

 

Prace protetyczne online

 

Po pierwsze byłyśmy w składzie międzynarodowego zespołu, który wykonywał w protokole DSD pracę na żywo. Angel Luis z DSD Planning Center w Madrycie wykonał projekt. Pracą kliniczną zajął się dr Adam Piosik. Nad koordynacją i digital managementem czuwała Anna Kuśnierczak. Za integrację był odpowiedzialny dyrektor DSD LAB dr Angelo Raphael z Rio de Janeiro we własnej osobie, który łączył się z nami online!!! My natomiast zajęłyśmy się produkcją i wykończeniem Niesamowite, że nowe technologie umożliwiają jednoczesną integrację doświadczeń ludzi przebywających na dwóch krańcach świata. Wspólnie łatwiej pomóc pacjentowi.

akademia dsd

 

metamorfoza uśmiechu dsd

Nagrody, czyli to co tygryski lubią najbardziej

 

Po drugie czekała na jedną z nas (na Paulę Pokusę) niespodzianka w postaci statuetki „AMICUS ACADAEMIE DSD”. Otrzymują ją osoby, z którymi Akademia DSD dzieli te same wartości i które w nadzwyczajny sposób przyczyniają się do jej rozwoju.

 

Bardzo dziękuję, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Bardzo rzadko zdarza mi się zaniemówić, jednak tym razem odebrało mi głos. Takie nagrody dodają skrzydeł. Dziękuję Akademia DSD za nagrodę, dziękuję DentalScan, że mogę się w taki sposób rozwijać

paulina pokusa dsd

 

technik dentsystyczny Paulina Pokusa

Debiut Agi Sulewskiej jako wykładowcy

 

Paula podzieliła się w wykładowej części własnoręcznie opracowanym porównaniem skanerów wewnątrzustnych. Niedługo podzieli się nim z Wami na platformie cyfrowywycisk.pl, więc koniecznie zaglądajcie tam regularnie.

 

Paula jest już wykładową wyjadaczką. Ale dla tech. dent. Agnieszki Sulewskiej wystąpienie było debiutem. Poszło jej tak dobrze, że została nazwana „wschodząca gwiazda polskiej sceny technicznej” (słowa dr Bartosza Cerkaskiego). Z pewnością nie raz jeszcze będzie dzielić się z Wami specjalistyczną wiedzą z zakresu projektowania CAD/CAM.

Agnieszka Sulewska DSD

dentalscan kurs

DSD Experience, czyli sporo się nauczyliśmy 

 

Po czwarte DSD Experience to zawsze porządna dawka wiedzy i nowe umiejętności praktyczne.

 

  • Dr Magdalena Żywicka, Ambasador DDS Poland, nauczyła nas więcej o relacjach z Pacjentami i podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących różnych etapów leczenia.
  • O zasadach preparacji pod różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne CAD/CAM mówił ciekawie dr Adam Piosik.
  • Dr Francis Coachman z Madrytu opowiedział nam przez Skype’a o outsourcingu jako sposobie na podniesienie efektywności.
  • Natomiast Dr Angelo Raphael z Rio de Janeiro dzielił się z uczestnikami wiedzą na temat DSD Natural Restoration.

 

Na warsztatach DSD doskonaliłyśmy szybkie symulacje Uśmiechu za pomocą DSdApp na iPadach.

szkolenia cad cam dla techników dentystycznych

Digital Smile Design

Dziękujemy!!!

 

Wielkie podziękowania dla organizatorów, dr Bartosza Cerkaskiego i wszystkich uczestników szkolenia DSD Experience. Za emocje, wiedzę i doświadczenie. Na pewno będziemy z Wami w kolejnych edycjach!

kurs dsd i dentalscan

technik dentystyczny wrocław

Paulina Pokusa na DSD

pracownia protetyczna dentalscan

metamorfoza uśmiechu DentalScan

bartosz cerkaski dsd

stomatolog dobra rada

dsd experience

kurs dsd experience and restoration

kurs dsd metamorfoza uśmiechu dsd

Kontakt z Labem jest rewelacyjny. Projekty prac, propozycje realizacji, zdjęcia są na bieżąco wysyłane przez komunikator taki jak whatsapp lub messenger wiec w każdej chwili można zerknąć na przyszłą prace protetyczna i wprowadzić ewentualne korekty. Jakość prac i ich pasowanie jest rewelacyjne. Oddawanie pracy jest jak składanie puzzli. A łączniki Atlantis i osadzone na nich uzupełnienia cyrkonowe to małe działa sztuki. Czas realizacji zaskakująco szybki. Jeśli pobiorę skan odpowiednio wcześnie to dzień później dostaje gotowe uzupełnienie!! Jeśli zachodzi konieczność wykonania poprawki to poprawiamy. Szybko. Skutecznie. Bez zbędnego dociekania „kto zawinił”.

Marek Adwent

Amadent Będzin

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu „Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉

Chcę wynająć skaner wewnątrzustny. Co muszę wiedzieć?

Poniżej znajdziesz listę najczęstszych pytań naszych Klientów, którzy chcą wynająć skaner wewnątrzustny. Zobacz, czy znalazłeś/-aś satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Jeśli nie, skontaktuj się z nami: +48 71 757 00 00 🙂