fbpx

Kalendarium cyfrowej pracowni protetycznej DentalScan 2018

2018 rok był dla cyfrowej pracowni protetycznej DentalScan bardzo intensywny. Szkolenia techników dentystycznych, udział w konferencjach, tysiące wykonanych prac protetycznych dla naszych Klientów! To był bardzo udany rok. 🙂 Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju cyfrowej stomatologii w Polsce. 🙂

Kwiecień 2018: kurs CAD/CAM dla technika i stomatologa

 

7 kwietnia zorganizowaliśmy, przy współpracy z Dentsply Sirona, kurs dla technika dentystycznego: Implantoprotetyka z wykorzystaniem systemu CAD/CAM CEREC i skanera wewnątrzustnego.

 

Prowadzący duet, lekarz stomatolog Paweł Bernatek i konsultant krajowy systemu inLab, technik dentystyczny Paulina Pokusa, zarażali uczestników pasją do cyfrowego projektowania uzupełnień protetycznych. 😀

 

 

W kwietniu było też nieco zabawy. Braliśmy też udział w Runmagedonie 🙂

 

dentalscan na runmagedonie

 

Czerwiec 2018: protetyka CAD/CAM i wiele więcej

 

W dniach 14-16 czerwca 2018 roku w Akademii DSD w Luboniu odbyło się premierowe szkolenie DSD Natural Restoration. Weekend z pasjonatami stomatologii estetycznej i technologiami. Było to pierwsze w Polsce szkolenie z trzema certyfikowanymi wykładowcami DSD: Bartoszem Cerkaskim (Polska), Angelo Raphaelem (Brazylia), Carlem de Castro (Brazylia). Francis Coachman poprowadził wykład online o DSD Planning Center. Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

 

DSD Natural Restoration to pełen workflow integracji plików cyfrowych w oprogramowaniu Nemo Smile Studio i inLab (Dentsply Sirona) poprzez DSD Ideal i DSD Overprep, dający w efekcie pliki do frezowania ostatecznych prac z zachowaniem naturalnej morfologii i tekstury zębów.

 

 

pracownia protetyczna CAD CAM

 

DSD Natural Restoration

 

Czego się dowiedzieliśmy? Co od teraz wprowadzamy do naszej codziennej pracy? Co dajemy naszym Pacjentom? Co dajemy naszym Lekarzom? Co dajemy sobie?

 

1. Nauczyliśmy się skanowania twarzy za pomocą smartfona iPhoneX z aplikacją Bellus (w fazie testów beta) i ich wykorzystania w wykonaniu pełnej diagnostyki i planowania estetycznego DSD.
2. Od teraz wykorzystujemy DSDApp jako narzędzie do symulacji wymarzonego uśmiechu Pacjenta.
3. DSD Smile Donator – Nie tylko można być dawcą nerek Można wykorzystać piękne naturalne zęby „dawców uśmiechu” w bieżących odbudowach estetycznych.
4. Emotional Dentistry Concept – Poznaliśmy wykonawstwo 3 rodzajów mock-upów motywacyjnych: (1) „klasyczny” mock-up z indeksu silikonowego na podstawie wydruku 3D cyfrowego wax-up’u, (2) DSD Shell – mock-up drukowany 3D z żywicy w kolorze zębów – genialna sprawa:) (3) – DSD Natural Mock-up – frezowane licówki z PMMA wykonane w protokole DSD Natural Restoration oddające w doskonały sposób naturalny wygląd mock-upu
5. Po raz pierwszy zobaczyliśmy zestawy szablonów do kontroli preparacji – PrePrep Guide, Vestibular Guide, Palatal Guide – autorska technika Angelo Raphaela. Jak również szablony pomocne przy pozycjonowaniu mock-upów i ostatecznych uzupełnień
6. Koncepcja FirstFit brzmi jak bajka, ale to prawdziwa opowieść również z happy endem okazuje się. Oznacza to licówki podczas jednej wizyty z zastosowaniem szablonów do preparacji. Ta koncepcja, została przedstawiona w Polsce po raz pierwszy
7. Podpatrzyliśmy triki na Natural Make-up, czyli metody przygotowania, polerowania i charakteryzacji prac monolitycznych.

 

Fantastyczne szkolenie! Dziękujemy!

 

dsd i dentalscan

 

Kurs VITA z Elodie Cantuel

 

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku w DentalScan odbył się kurs zorganizowany przez VITA i Marrodent dla stomatologów i techników dentystycznych.

 

Tematem przewodnim były bloczki Triluxe Forte w rękach znakomitej Elodie Cantuel i charakteryzacja farbami VITA Akzent Plus. Zademonstrowana została również praca z pełnokonturowym tlenkiem cyrkonu VITA YZ i technika malowania prac CAD/CAM.

 

To oznacza, że my szkolimy, szkolimy siebie i u nas szkolą. To dla nas ogromna odpowiedzialność, jak również wdzięczność i radość, że możemy być takim ośrodkiem.

 

szkolenie cad cam vita

 

E-Dentico: Paweł Bernatek Mistrzem Stomatologii

 

W czerwcu lek. stom. Paweł Bernatek i jego opis zróżnicowanych przypadków medycznych znalazł się w pokaźnej większości magazynu e-dentico poświęconego nowoczesnej stomatologii. Ponad 90 stron przypadków oraz historia powstania kliniki Platinum. Osiągnął to swoją ciężką pracą, zorganizował zespół, który jest dumny z takiego szefa, nigdy się nie poddawał i sam motywował wszystkich do walki. Stając obok Niego, człowiek ma ochotę być lepszy. Baaa, wierzy w to, że będzie lepszy z Jego wsparciem i codziennym uśmiechem!!

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne lata współpracy

 

mistrz stomatologii

 

Wrocławskie Forum Kobiet

 

18 czerwca 2018 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbyło się VI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet, organizowana przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Hasłem przewodnim tegorocznego WFK było „Ekologiczna kobieta w cyfrowym świecie”.

 

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję wziąć udział w tym wydarzeniu. Dlaczego postanowiliśmy dołączyć? Jak było? Wszystko obejrzycie w poniższym filmie. 🙂

 

 

Wrzesień 2018: jesień pod znakiem szkoleń i metamorfozy

 

Braliśmy udział w Akademii DSD Natural Restoration, szkoląc siebie i innych z cyfrowej protetyki 🙂

 

paulina pokusa dsd

 

We wrześniu Dental Scan przeprowadziliśmy case study – podarowaliśmy pacjentce uśmiech w jeden dzień! Rezultat możecie zobaczyć na poniższym filmie:

 

 

Szkolenie cyfrowej pracowni protetycznej Go to the Future

 

Wykorzystanie skanera wewnątrzustnego w praktyce stomatologicznej to temat szkolenia, które odbyło się w Dental Scan 14 września 2018.

 

Wykorzystanie skanera wewnątrzustnego w praktyce stomatologicznej

 

DentalScan na CEDE 2018

 

W 2018 roku targi CEDE okazały się dla nas nie tylko formą wystawy. Mieliśmy też świetną okazję, aby zabrać Was w wirtualną podróż.

 

dentalscan na cede

 

Szkolenie w Rydze z iTero

 

W Rydze już dowiedzieli się, jak zdigitalizować pacjenta w gabinecie dzięki naszej cyfrowej pracowni protetycznej. Dziękujemy Align Technology za wspaniałą podróż po cyfrowym kosmosie protetyki i ortodoncji każdego dnia. Dziękujemy Align Technology za zaproszenie na MedBaltic i możliwość przekazania naszej codzienności na Łotwie. We did it in English for the first time!! We are proud of us. 🙂

 

technicy dentystyczni wrocław

 

Październik 2018: konferencje mistrzów 

 

12 października, sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi. Scanning Evening Show inauguruje 1 Konferencję Mistrzów Stomatologii. W Show wzięliśmy udział również i my. 🙂

 

konferencja mistrzów stomatologii

 

Opowiadaliśmy też jak wybrać skaner wewnątrzustny. Posłuchajcie:

 

 

Kongres Dentsly Sirona Implants

 

W październiku wzięliśmy również udział w Kongresie Dentsply Sirona Implants.

 

kongres dentsply sirona implants

 

2018 rok był udany dla cyfrowej pracowni protetycznej DentalScan i świata cyfrowej stomatologii. Zobaczcie też Kalendarium laboratorium protetycznego DentalScan 2016-2017 i kolejne wpisy. 🙂
W swojej 16 letniej przygodzie z protetyką współpracowałem z wieloma pracowniami protetycznymi. Jeżeli uznam ograniczenia cyfryzacji na tym etapie rozwoju tej technologii jak wyzwania z wykonaniem pełnych rekonstrukcji protetycznych na implantach czy charakteryzację wynikającą z zastosowania tradycyjnych technik pracy z porcelaną to cała reszta prac, jakie od prawie dwóch lat wykonałem wspólnie z laboratorium Dental Scan – są to najlepiej dopasowane prace, jakie otrzymałem z pracowni protetycznej.

Damian Nasulicz

Prestige Dent

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

DSD Experience: co za emocje na grudniowej edycji Akademii DSD!

Tych kilka grudniowych dni wypełniały wyjątkowe emocje. Uwielbiamy atmosferę spotkań Akademii DSD za to, że jest bardzo intensywnie, ale też bardzo fajnie. Bo DSD Experience & Natural Restoration to unikalne doświadczenie i sposobność, by zagłębić się w świecie digital. Jak pracownia protetyczna CAD/CAM DentalScan bawiła się na grudniowej edycji DSD Experience?

Suprastruktury Atlantis w laboratorium protetycznym DentalScan. Dlaczego ich używamy?

W laboratorium protetycznym DentalScan zawsze stawiamy na jakość materiałów. Dlatego zamawiamy komponenty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Dzisiaj opowiemy Wam o suprastrukturach firmy Dentsply Sirona. Dlaczego zamawiamy suprastruktury Atlantis?

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu „Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉