fbpx

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia na szkoleniu w Barcelonie ⚽

Na szkoleniu „Dynamiczne rozwiązania protetyczne DAS dla CAD/CAM” zachowaliśmy równowagę między nauką a zabawą. A przynajmniej mamy taką nadzieję. 😉

Nasi technicy dentystyczni z Wrocławia polecieli do Lleidy i Barcelony, aby zgłębiać tajniki projektowania CAD/CAM i skanu wewnątrzustnego. Jak było? Szkolenie i imprezy mu towarzyszące organizowane przez KTI Implants i Dynamic Abutment Solutions trwały aż 4 dni! Poszerzaliśmy wiedzę na temat obsługi baz tytanowych, projektowania CAD/CAM oraz obsługi plików skanu wewnątrzustnego.

W siedzibie Dynamic Abutment Solutions wysłuchaliśmy wykładu Sebastiana Sassi. Odwiedziliśmy dział produkcji DAS. Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak wygląda praca w dziale Badań i Rozwoju na bibliotekach z użyciem ScAnalog®-ów. Program szkolenia bardzo nas zaciekawił:

 

  1. System Prac Przykręcanych – Śrubokręt Dynamiczny
  2. Dynamiczne Bazy Tytanowe
  3. Jak pracować z dynamicznymi bazami tytanowymi?
  4. Projektowanie kątowych tuneli 30–45° (aż 45 stopni ❤)
  5. Scanbody wewnątrzustne – Obsługa bibliotek
  6. Cyfrowy analog – Druk 3D
  7. Dynamiczny Frez DMT (przypadek Exocad i WorkNC)
  8. PreMill3D – Premill z przekierowaniem
  9. ScAnalog – Analog do skanowania wycisków

 

Technicy dentystyczni z Wrocławia kibicują Barcelonie

 

Nie da się ukryć, że największą frajdę sprawiła nam część turystyczna. Zaliczyliśmy tradycyjną hiszpańską kolację Tapas, zwiedzanie Lleidy, Barcelony oraz… kibicowanie podczas meczu FC BARCELONA – CELTA VIGO na stadionie Camp Nou!

 

Zresztą sami zobaczcie na poniższych zdjęciach, jak fajnie było. Jeszcze raz w imieniu naszych techników dentystycznych z Wrocławia – Ani Simierskiej i Agnieszki Boczkowskiej – dziękujemy organizatorom! Pozdrawiamy też dzielnie szkolącą się z nami ekipę. Widzimy się na kolejnych szkoleniach!

 

Zobacz też: Jak wytresować skaner

Wykonane prace są bardzo estetycznie i nigdy nie miałem problemu z dopasowaniem ich w jamie ustnej. Jakość można ocenić na bardzo dobrą.

Marcin Ofiara

Dentestetica

Zobacz więcej

Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

Korony pełnoceramiczne w postępowaniu laboratoryjnym i gabinetowym – jak dobrać kolor uzupełnienia protetycznego z pełnej ceramiki?

Czym są uzupełnienia pełnoceramiczne? Pełna ceramika, nazywana też ceramiką bezmetalową, to materiał protetyczny wykorzystywany do wykonywania koron, mostów, licówek oraz wkładów koronowych typu inlay i onlay. W odróżnieniu od klasycznych rozwiązań opartych na podbudowie metalowej, pełna ceramika nie zawiera żadnych elementów metalicznych. Dzięki temu pozwala uzyskać wyjątkowo naturalny efekt – zarówno pod względem koloru, jak […]

Na czym polega flow injection? Wszystko o metodzie i szynach do flow injection

Flow injection to małoinwazyjna technika odbudowy i korekty zębów, która stanowi konkurencję dla licówek i bondingu. Przygotowaliśmy wpis o metodzie flow injection – na czym polega i czym różni się od bondingu? Przeczytaj, jak przygotowujemy szynę do flow injection, którą można zamówić w naszym laboratorium protetycznym. Na czym polega metoda flow injection? Flow injection to […]

Jak działa protetyka cyfrowa? Wybrane technologie CAD CAM w stomatologii 

Poznaj różne technologie protetyki, które stosujemy w naszym laboratorium techniki dentystycznej. Czym jest projektowanie CAD CAM? Na czym polega frezowanie w maszynie? Czy uzupełnienia protetyczne wykonywane metodami cyfrowymi trzeba poddawać ręcznej charakteryzacji? Co możemy wydrukować w 3D? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w artykule opisującym podstawy protetyki cyfrowej “uprawianej” codziennie we wrocławskim laboratorium Dental […]