CEREC w Twoim gabinecie. Sprawdź, jak możemy ułatwić Ci pracę?

CEREC, Narzędzia dla gabinetów stomatologicznych | Lipiec 3, 2019

CEREC (CEramic REConstruction) to najpopularniejszy obecnie, sprawdzony system stomatologii cyfrowej, który wykorzystuje technologię CAD/CAM.  Jak może ułatwić Ci pracę w gabinecie stomatologicznym?

 

Czy działanie CEREC jest proste? Nie zawsze, ale my Ci pomożemy

 

Gabinety stomatologiczne, które posiadają kompletny system CEREC mogą zaoferować pacjentom jednodniowe leczenie stomatologiczne. Pełen system – konsola projektowa z kamerą, frezarka CEREC oraz oprogramowanie – umożliwia zaprojektowanie i wyprodukowanie indywidualnych rekonstrukcji uzębienia w bardzo krótkim czasie. Jednak nie każdy gabinet posiada wszystkie elementy systemu. Co więcej, zdarzają się sytuacje, że gabinet posiada kompletny zestaw, ale nie wykorzystuje w pełni jego możliwości. My pomożemy Ci to zmienić, wprowadzając Cię (od początku lub na nowo) w świat cyfrowej stomatologii.

 

Czy wiesz, że z systemu CEREC korzysta już blisko 40 tys. lekarzy na świecie?

 

 

Myślisz o CEREC – wzywasz DentalScan

 

Mamy do wyboru kilka opcji obsługi, z których możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla swojego gabinetu.

 

 

Opcja 1

 

Nie znasz systemu CEREC, nie masz sprzętu, ale chcesz rozwijać gabinet stomatologiczny i oferować  pacjentom uzupełnienia protetyczne lub implantoprotetyczne wykonywane metodą cyfrową.

 

Rozwiązanie: wynajmij od DentalScan kamerę wewnątrzustną. W gratisie otrzymasz wsparcie szkoleniowe i serwisowe. Wykorzystując skaner, pobierasz wycisk cyfrowy, który przesyłasz do pracowni DentalScan.

 

Aby otrzymać wysokiej jakości produkt protetyczny, wystarczy, że prawidłowo pobierzesz skan i przekażesz niezbędne informacje w cyfrowej karcie laboratoryjnej, takie jak:

  • imię i nazwisko pacjenta i/lub przypisany numer pacjenta,
  • data urodzenia pacjenta,
  • imię i nazwisko lekarza prowadzącego,
  • rodzaj uzupełnienia,
  • materiał,
  • kolor docelowy uzupełnienia,
  • kolor filaru,
  • płeć pacjenta,
  • data i godzina, w których praca protetyczna powinna znajdować się w gabinecie.

   

  Nasi technicy projektują w oprogramowaniu, wycinają i charakteryzują uzupełnienia. Gotowy produkt przywozi Ci kurier nawet tego samego dnia.

   

   

  Opcja 2

   

  Masz zakupiony skaner w swoim gabinecie, ale nie masz frezarki.

   

  Rozwiązanie: Prześlij do nas skany online. Posiadamy Software Exocad oraz inLab, co pozwala nam zagwarantować szeroki wachlarz uzupełnień protetycznych i implantoprotetycznych. Nasi technicy zaprojektują i wykonają uzupełnienia, które prześlemy do Ciebie kurierem.

   

  Czy wiesz, że 91% pacjentów poleca lekarza korzystającego z systemu CEREC?

   

   

  Opcja 3

   

  Posiadasz kompletny zestaw CEREC, ale nie zawsze możesz skorzystać z wszystkich jego możliwości, np. trudność sprawiają Ci skomplikowane projekty całego łuku na implantach lub masz problem z wycinaniem prac protetycznych.

   

  Wówczas możesz wybrać kilka rozwiązań:

  1. wysyłasz skan do naszej pracowni protetycznej online my projektujemy, wycinamy i charakteryzujemy uzupełnienie protetyczne lub implantoprotetyczne, które przesyłamy Ci kurierem,
  2. przesyłasz skan – my projektujemy i wysyłamy projekt – Ty wycinasz i charakteryzujesz,
  3. wysyłasz skan i projektujesz – my wycinamy i charakteryzujemy,
  4. przesyłasz skan – my projektujemy i wycinamy – Ty charakteryzujesz.

   

  Masz wątpliwości i pytania? Przyjdź do naszej pracowni i zobacz, jak na żywo wygląda proces cyfrowego skanowania, projektowania i wytwarzania uzębienia. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania przy kubku dobrej kawy. 🙂

   

  frezarka cerec w pracowni protetycznej

   

  Co zyskujesz, wynajmując skaner CEREC od Dentalscan?

   

  • Nie musisz pobierać nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków analogicznych – wycisk cyfrowy jest dla pacjenta bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu.
  • Cyfrowe projektowanie to ogromna oszczędność czasu. Tradycyjne metody wytwarzania uzupełnień wymagają czasu i cierpliwości. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymasz rekonstrukcję uzębienia nawet tego samego dnia. W przypadku bardziej skomplikowanych prac, takich jak wielopunktowe mosty, czas wytwarzania może przedłużyć się do zaledwie 2-3 dni.
  • Odległość nie jest żadną przeszkodą. Skaner dostarczymy do Twojego gabinetu osobiście. Skany przesyłasz do nas online, a gotową pracę wysyłamy ekspresowo kurierem z Wrocławia w każdy zakątek Polski.
  • Masz do wyboru całą gamę wytrzymałych materiałów protetycznych.
  • Uzyskasz naturalny efekt wykończenia, ponieważ do wyboru masz wiele odcieni uzupełnienia. Technicy dodatkowo charakteryzują pracę, by wyglądała naturalnie.
  • Wycisk wirtualny rejestruje położenie tkanek miękkich i twardych w ich prawidłowym położeniu, nie powodując deformacji obrazu. Nie zmienia również relacji między zębami a tkankami miękkimi i z dużą dokładnością odwzorowuje relacje zębów przeciwstawnych.

   

  Czy wiesz, że 91% pacjentów poleca lekarza korzystającego z systemu CEREC?

   

  Lista prac protetycznych możliwych do zrealizowania w DentalScan

   

  Obsługujemy software Exocad i inLab, co pozwala zagwarantować nam szeroki wachlarz uzupełnień protetycznych i implantoprotetycznych:

  • inlaye, onlaye, overlaye, licówki
  • korony, korony częściowe, endokorony
  • mosty (od 2 punktów do 14 punktów)
  • prace tymczasowe
  • prace stałe na implantach (łączniki indywidualne, korony, mosty, łączniki Atlantis)
  • modele drukowane z wycisków cyfrowych
  • wax-upy wirtualne

   

  Wiemy, że już to mówiliśmy, ale musimy się powtórzyć. DentalScan przyjmuje skany ze wszystkich skanerów wewnątrzustnych dostępnych na rynku. To superwygodna opcja. 🙂

   

  wykańczanie pracy protetycznej cad cam

   

  Metoda CEREC  opinie z gabinetów 

   

  "W swojej 16 letniej przygodzie z protetyką współpracowałem z wieloma pracowniami protetycznymi. Jeżeli uznam ograniczenia cyfryzacji na tym etapie rozwoju tej technologii, takie jak wyzwania z wykonaniem pełnych rekonstrukcji protetycznych na implantach czy charakteryzację wynikającą z zastosowania tradycyjnych technik pracy z porcelaną, to cała reszta prac, jakie od prawie dwóch lat wykonałem wspólnie z laboratorium Dental Scan, to są to najlepiej dopasowane prace, jakie otrzymałem z pracowni protetycznej."

   

  Damian Nasulicz, Prestige Dent we Wrocławiu

   

  Sprawdź, jak wynająć do swojego gabinetu skaner wewnątrzustny i czy to się opłaca.

  "Nieustający rozwój i podążanie za najlepszymi rozwiązaniami w branży protetycznej bezpośrednio przekładają się na jakość wykonywanych prac. Technicy z wielką dbałością o szczegóły realizują każde, nawet najbardziej wymagające zlecenia, pozostając w ciągłym kontakcie z lekarzem, na bieżąco analizując wszelkie możliwe rozwiązania oraz pojawiające się wątpliwości. Połączenie doskonałej jakości oraz krótkiego czasu realizacji prac to właśnie to, na co można liczyć podejmując współpracę z pracownią Dental Scan."

  Yekaterina Świerkowska

  Stomatologia Persona Poznań

  Zobacz więcej

  Czerp garściami świeże newsy ze świata cyfrowej stomatologii.

  inLab Summit Poland 2019, czyli emocje, wiedza i piękno mazurskiej natury

  Czerwiec 5, 2019

  Ogrom merytorycznej wiedzy w połączeniu z solidną dawką pozytywnych emocji – tak można streścić przebieg pierwszej edycji inLab Summit Poland organizowanej przez Dentsply Sirona. Przeczytaj, jakie wykłady, warsztaty i atrakcje czekały na uczestników. My tam byliśmy - zdradzamy szczegóły!

  PRZECZYTAJ

  Gorące półrocze w DentalScan - sprawdź nadchodzące szkolenia dla stomatologów i techników

  Czerwiec 6, 2019

  Jesteś żądny aktualnej wiedzy o cyfrowej stomatologii? Świetnie - zajrzyj do kalendarza akademii DentalScan i zapisz się na kurs. Podzielimy się naszą świeżą wiedzą i pokażemy Ci w praktyce, jak projektować w systemie CAD/CAD. Zobacz, co przygotowaliśmy tego lata. Będzie gorąco!

  PRZECZYTAJ

  CAD/CAM w stomatologii. Odkryj tajniki cyfrowego projektowania

  Sierpień 12, 2019

  Technologia CAD CAM odmieniła oblicze protetyki. Cyfrowe projektowanie i wytwarzanie uzupełnień protetycznych pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty kliniczne i laboratoryjne. Oszczędza czas i umożliwia eliminację powtórek. Poznaj bliżej tajniki cyfrowego projektowania w technologii CAD CAM.

  PRZECZYTAJ

  Pozostańmy w kontakcie

  Zapisz się do newslettera

  Chcesz być na bieżąco z nowościami ? Zostaw swojego maila, a co miesiąc otrzymasz porcję aktualności ze świata cyfrowej protetyki i stomatologi.

  Copyright © 2019 DentalScan Sp. z o.o.
  Pracownia i laboratorium protetyczne w technologii CAD/CAM
  Jesteśmy częścią Grupy Platinum